İçeriğe geç

Erzurum Kars Arası Kaç KM

Erzurum Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Kars arası kaç km? Erzurum Kars arası kaç saat? Erzurum Kars yol tarifi? Erzurum Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS     koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Kars Arası Kaç KM

Erzurum Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 205 km’dir. Erzurum Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 174 km’dir.

Erzurum Kars Arası Kaç KM

Erzurum Kars Arası Kaç Saat

Erzurum Kars arası kaç saat; Erzurum Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 205 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 174 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Erzurum Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 205 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 12 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 17 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.