İçeriğe geç

Erzincan Kars Arası Kaç KM

Erzincan Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzincan ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzincan Kars arası kaç km? Erzincan Kars arası kaç saat? Erzincan Kars yol tarifi? Erzincan Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzincan ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Erzincan Kars Arası Kaç KM

Erzincan Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 390 km’dir. Erzincan Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 322 km’dir.

Erzincan Kars Arası Kaç KM

Erzincan Kars Arası Kaç Saat

Erzincan Kars arası kaç saat; Erzincan Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 390 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Erzincan Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Erzincan Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 322 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Erzincan Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzincan Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 390 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 32 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzincan Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzincan Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.