Elazığ Kars Arası Kaç KM

Elazığ Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Elazığ ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Elazığ Kars arası kaç km? Elazığ Kars arası kaç saat? Elazığ Kars yol tarifi? Elazığ Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Elazığ ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Elazığ Kars Arası Kaç KM

Elazığ Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 523 km’dir. Elazığ Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 396 km’dir.

Elazığ Kars Arası Kaç KM

Elazığ Kars Arası Kaç Saat

Elazığ Kars arası kaç saat; Elazığ Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 523 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Elazığ Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Elazığ Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 396 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Elazığ Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Elazığ Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 523 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 29 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 42 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Elazığ Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Elazığ Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.