İçeriğe geç

Edirne Kars Arası Kaç KM

Edirne Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Edirne ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Edirne Kars arası kaç km? Edirne Kars arası kaç saat? Edirne Kars yol tarifi? Edirne Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Edirne ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Edirne Kars Arası Kaç KM

Edirne Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1672 km’dir. Edirne Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1390 km’dir.

Edirne Kars Arası Kaç KM

Edirne Kars Arası Kaç Saat

Edirne Kars arası kaç saat; Edirne Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1672 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Edirne Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 20 saat 30 dakika sürmektedir. Edirne Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1390 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 21 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

18 saat 30 dakika

Otobüs ile;

20 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 21 dakika

Edirne Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Edirne Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1672 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 92 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 134 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Edirne Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Edirne Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.