İçeriğe geç

Diyarbakır Kars Arası Kaç KM

Diyarbakır Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Kars arası kaç km? Diyarbakır Kars arası kaç saat? Diyarbakır Kars yol tarifi? Diyarbakır Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Kars Arası Kaç KM

Diyarbakır Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 527 km’dir. Diyarbakır Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 389 km’dir.

Diyarbakır Kars Arası Kaç KM

Diyarbakır Kars Arası Kaç Saat

Diyarbakır Kars arası kaç saat; Diyarbakır Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 527 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Diyarbakır Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 389 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Diyarbakır Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 527 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 29 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 43 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.