İçeriğe geç

Çorum Kars Arası Kaç KM

Çorum Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Çorum ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çorum Kars arası kaç km? Çorum Kars arası kaç saat? Çorum Kars yol tarifi? Çorum Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çorum ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Çorum Kars Arası Kaç KM

Çorum Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 853 km’dir. Çorum Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 689 km’dir.

Çorum Kars Arası Kaç KM

Çorum Kars Arası Kaç Saat

Çorum Kars arası kaç saat; Çorum Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 853 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Çorum Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Çorum Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 689 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Çorum Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çorum Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 853 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 69 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çorum Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çorum Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.