İçeriğe geç

Çankırı Kars Arası Kaç KM

Çankırı Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Çankırı ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çankırı Kars arası kaç km? Çankırı Kars arası kaç saat? Çankırı Kars yol tarifi? Çankırı Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çankırı ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Çankırı Kars Arası Kaç KM

Çankırı Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1037 km’dir. Çankırı Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 804 km’dir.

Çankırı Kars Arası Kaç KM

Çankırı Kars Arası Kaç Saat

Çankırı Kars arası kaç saat; Çankırı Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1037 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Çankırı Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Çankırı Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 804 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 34 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 34 dakika

Çankırı Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çankırı Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1037 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 58 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 83 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çankırı Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çankırı Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.