İçeriğe geç

Burdur Kars Arası Kaç KM

Burdur Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Burdur ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Burdur Kars arası kaç km? Burdur Kars arası kaç saat? Burdur Kars yol tarifi? Burdur Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Burdur ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Burdur Kars Arası Kaç KM

Burdur Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1468 km’dir. Burdur Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1203 km’dir.

Burdur Kars Arası Kaç Saat

Burdur Kars arası kaç saat; Burdur Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1468 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Burdur Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Burdur Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1203 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 6 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 6 dakika

Burdur Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Burdur Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1468 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 81 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 118 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Burdur Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Burdur Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.