İçeriğe geç

Bolu Kars Arası Kaç KM

Bolu Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Bolu ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bolu Kars arası kaç km? Bolu Kars arası kaç saat? Bolu Kars yol tarifi? Bolu Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bolu ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Bolu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Bolu Kars Arası Kaç KM

Bolu Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1174 km’dir. Bolu Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 970 km’dir.

Bolu Kars Arası Kaç Saat

Bolu Kars arası kaç saat; Bolu Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1174 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Bolu Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Bolu Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 970 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 47 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 47 dakika

Bolu Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bolu Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1174 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 65 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 94 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bolu Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bolu Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.