İçeriğe geç

Bitlis Kars Arası Kaç KM

Bitlis Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Bitlis ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Kars arası kaç km? Bitlis Kars arası kaç saat? Bitlis Kars yol tarifi? Bitlis Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Bitlis Kars Arası Kaç KM

Bitlis Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 412 km’dir. Bitlis Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 260 km’dir.

Bitlis Kars Arası Kaç Saat

Bitlis Kars arası kaç saat; Bitlis Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 412 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 260 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Bitlis Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bitlis Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 412 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 33 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bitlis Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bitlis Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.