İçeriğe geç

Bingöl Kars Arası Kaç KM

Bingöl Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Bingöl ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bingöl Kars arası kaç km? Bingöl Kars arası kaç saat? Bingöl Kars yol tarifi? Bingöl Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bingöl ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Bingöl Kars Arası Kaç KM

Bingöl Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 385 km’dir. Bingöl Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 294 km’dir.

Bingöl Kars Arası Kaç Saat

Bingöl Kars arası kaç saat; Bingöl Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 385 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 294 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 53 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

53 dakika

Bingöl Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bingöl Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 385 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 31 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bingöl Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bingöl Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.