İçeriğe geç

Bilecik Kars Arası Kaç KM

Bilecik Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Bilecik ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bilecik Kars arası kaç km? Bilecik Kars arası kaç saat? Bilecik Kars yol tarifi? Bilecik Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bilecik ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Bilecik ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bilecik ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bilecik ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Bilecik ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Bilecik Kars Arası Kaç KM

Bilecik Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1387 km’dir. Bilecik Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1113 km’dir.

Bilecik Kars Arası Kaç Saat

Bilecik Kars arası kaç saat; Bilecik Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1387 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Bilecik Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Bilecik Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1113 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

Bilecik Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bilecik Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1387 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 77 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 111 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bilecik Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bilecik Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bilecik’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bilecik’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.