İçeriğe geç

Batman Kars Arası Kaç KM

Batman Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Batman ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Batman Kars arası kaç km? Batman Kars arası kaç saat? Batman Kars yol tarifi? Batman Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Batman ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Batman Kars Arası Kaç KM

Batman Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 508 km’dir. Batman Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 347 km’dir.

Batman Kars Arası Kaç Saat

Batman Kars arası kaç saat; Batman Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 508 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Batman Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Batman Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 347 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 58 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

58 dakika

Batman Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Batman Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 508 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 41 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Batman Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Batman Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.