İçeriğe geç

Karpuzlu Yol Tarifi

Aydın Karpuzlu yol tarifi; yazımızda öncelikle Karpuzlu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karpuzlu’ya nasıl gidilir? Karpuzlu yol tarifi? Karpuzlu yol haritası? Karpuzlu İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karpuzlu İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Aydın’ın ilçesi olan Karpuzlu, Aydın’ın yerleşim yerlerinden biridir. Karpuzlu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 286 km2’dir. Karpuzlu ilçesinin rakımı ise 92 m olarak hesaplanmıştır. Karpuzlu ilinin Kuzeyinde ve doğusunda ise Çine, batısında Koçarlı, Güneyinde ise Muğla ilçeleri bulunmaktadır. Karpuzlu ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karpuzlu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karpuzlu ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 10.952 nüfusa sahiptir.

Karpuzlu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Karpuzlu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Karpuzlu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Karpuzlu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karpuzlu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Karpuzlu’ya Nasıl Gidilir? Karpuzlu Yol Tarifi

Karpuzlu’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Karpuzlu’ya gelebilirsiniz. Karpuzlu karayolu ile Aydın şehir merkezine 60,0 km, İstanbul’a yaklaşık 629 km, Ankara’ya yaklaşık 635 km, İzmir’den ise yaklaşık 170 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Aydın’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Aydın demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karpuzlu ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.