İçeriğe geç

Karlıova Yol Tarifi

Bingöl Karlıova yol tarifi; yazımızda öncelikle Karlıova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karlıova’ya nasıl gidilir? Karlıova yol tarifi? Karlıova yol haritası? Karlıova İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karlıova İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl’ün ilçesi olan Karlıova, Bingöl’ün yerleşim yerlerinden biridir. Karlıova İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.566 km2’dir. Karlıova ilçesinin rakımı ise 1.824 m olarak hesaplanmıştır. Karlıova ilinin Kuzeyinde Erzurum, doğusunda ise Muş, batısında Adaklı, Güneyinde ise Solhan ilçeleri bulunmaktadır. Karlıova ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karlıova İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karlıova ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 29.174 nüfusa sahiptir.

Karlıova İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Karlıova Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Karlıova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Karlıova Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karlıova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Karlıova’ya Nasıl Gidilir? Karlıova Yol Tarifi

Karlıova’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Karlıova’ya gelebilirsiniz. Karlıova karayolu ile Bingöl şehir merkezine 82,5 km, İstanbul’a yaklaşık 1,220 km, Ankara’ya yaklaşık 856 km, İzmir’den ise yaklaşık 1,572 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Bingöl Şehir Merkezinde yer alan Bingöl Havalimanı’na gidebilirsiniz. Bingöl Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karlıova ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bingöl’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bingöl demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karlıova ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.