Karlıova Posta Kodu

Karlıova Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Karlıova Posta Kodu Sorgulama

Karlıova’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Karlıova ilçesi Hakkında

Karlıova ilçesi alan olarak Türkiye’nin yüz elli ikinci en büyük ilçesidir. Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl’ün ilçesi olan Karlıova, Bingöl’ün yerleşim yerlerinden biridir. Karlıova İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.566 km2’dir. Rakımı ise 1.824 m olarak hesaplanmıştır. Karlıova ilinin Kuzeyinde Erzurum, doğusunda ise Muş, batısında Adaklı, Güneyinde ise Solhan ilçeleri bulunmaktadır. Karlıova ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karlıova İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karlıova ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 29.313 nüfusa sahiptir.

Karlıova Posta Kodu
Karlıova Posta Kodu