İçeriğe geç

Karkamış Yol Tarifi

Gaziantep Karkamış yol tarifi; yazımızda öncelikle Karkamış şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karkamış’a nasıl gidilir? Karkamış yol tarifi? Karkamış yol haritası? Karkamış İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karkamış İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep’in ilçesi olan Karkamış, Gaziantep’in yerleşim yerlerinden biridir. Karkamış İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 298 km2’dir. Karkamış ilçesinin rakımı ise 358 m olarak hesaplanmıştır. Karkamış ilinin Kuzeyinde Nizip, doğusunda ise Şanlıurfa, batısında Oğuzeli, Güneyinde ise Suriye ilçeleri bulunmaktadır. Karkamış ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karkamış İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karkamış ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 9.806 nüfusa sahiptir.

Karkamış İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Karkamış Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Karkamış’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Karkamış Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karkamış’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Karkamış’a Nasıl Gidilir? Karkamış Yol Tarifi

Karkamış’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Karkamış’a gelebilirsiniz. Karkamış karayolu ile Gaziantep şehir merkezine 66.1 km, İstanbul’a yaklaşık 1.203 km, Ankara’ya yaklaşık 768 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.176 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Gaziantep Şehir Merkezinde yer alan Gaziantep Havalimanı’na gidebilirsiniz. Gaziantep Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karkamış ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Gaziantep’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Gaziantep demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karkamış ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.