İçeriğe geç

Karkamış Posta Kodu

Karkamış Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Karkamış Posta Kodu Sorgulama

Karkamış’ta yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Karkamış ilçesi Hakkında

Karkamış ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz otuz yedinci en büyük ilçesidir. Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep’in ilçesi olan Karkamış, Gaziantep’in yerleşim yerlerinden biridir. Karkamış İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 298 km2’dir. Rakımı ise 358 m olarak hesaplanmıştır. Karkamış ilinin Kuzeyinde Nizip, doğusunda ise Şanlıurfa, batısında Oğuzeli, Güneyinde ise Suriye ilçeleri bulunmaktadır. Karkamış ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karkamış İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karkamış ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 9.672 nüfusa sahiptir.

Karkamış Posta Kodu
Karkamış Posta Kodu