İçeriğe geç

Kargı Yol Tarifi

Çorum Kargı yol tarifi; yazımızda öncelikle Kargı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kargı’na nasıl gidilir? Kargı yol tarifi? Kargı yol haritası? Kargı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kargı İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum’un ilçesi olan Kargı, Çorum’un yerleşim yerlerinden biridir. Kargı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.174 km2’dir. Kargı ilçesinin rakımı ise 387 m olarak hesaplanmıştır. Kargı ilinin Kuzeyinde Sinop, doğusunda ise Osmancık, batısında Kastamonu, güneyinde İskilip ilçeleri bulunmaktadır. Kargı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kargı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kargı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 15.455 nüfusa sahiptir.

Kargı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kargı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kargı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kargı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kargı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kargı’ya Nasıl Gidilir? Kargı Yol Tarifi

Kargı’ya kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kargı’ya gelebilirsiniz. Kargı karayolu ile Çorum şehir merkezine 135 km, İstanbul’a yaklaşık 536 km, Ankara’ya yaklaşık 261 km, İzmir’den ise yaklaşık 889 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ulaşımı yoktur.