İçeriğe geç

Karesi Yol Tarifi

Balıkesir Karesi yol tarifi; yazımızda öncelikle Karesi şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karesi’ye nasıl gidilir? Karesi yol tarifi? Karesi yol haritası? Karesi İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karesi İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir’in ilçesi olan Karesi, Balıkesir’in yerleşim yerlerinden biridir. Karesi İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 695 km2’dir. Karesi ilçesinin rakımı ise 145 m olarak hesaplanmıştır. Karesi ilinin Kuzeyinde Manyas, doğusunda ise Susurluk, batısında Balya, Güneyinde ise Altıeylül ilçeleri bulunmaktadır. Karesi ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karesi İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karesi ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 183.084 nüfusa sahiptir.

Karesi İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Karesi Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Karesi’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Karesi Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karesi’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Karesi’ye Nasıl Gidilir? Karesi Yol Tarifi

Karesi’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Karesi’ye gelebilirsiniz. Karesi karayolu ile Balıkesir şehir merkezine 14,7 km, İstanbul’a yaklaşık 283 km, Ankara’ya yaklaşık 536 km, İzmir’den ise yaklaşık 215 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Balıkesir Şehir Merkezinde yer alan Balıkesir Merkez Havalimanı’na gidebilirsiniz. Balıkesir Merkez Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karesi ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Balıkesir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Balıkesir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karesi ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.