İçeriğe geç

Karayazı Yol Tarifi

Erzurum Karayazı yol tarifi; yazımızda öncelikle Karayazı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karayazı’ya nasıl gidilir? Karayazı yol tarifi? Karayazı yol haritası? Karayazı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karayazı İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum’un ilçesi olan Karayazı, Erzurum’un yerleşim yerlerinden biridir. Karayazı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.953 km2’dir. Karayazı ilçesinin rakımı ise 2.281m olarak hesaplanmıştır. Karayazı ilinin Kuzeyinde Horasan ve Köprüköy, doğusunda Ağrı, güneyinde Karaçoban, batısında ise Tekman ilçeleri bulunmaktadır. Karayazı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karayazı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karayazı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 27.762 nüfusa sahiptir.

Karayazı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Karayazı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Karayazı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Karayazı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karayazı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Karayazı’ya Nasıl Gidilir? Karayazı Yol Tarifi

Karayazı’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Karayazı’ya gelebilirsiniz. Karayazı karayolu ile Erzurum şehir merkezine 121 km, İstanbul’a yaklaşık 1.351 km, Ankara’ya yaklaşık 988 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.704 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Erzurum Şehir Merkezinde yer alan Erzurum Havalimanı’na gidebilirsiniz. Erzurum Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karayazı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Erzurum’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Erzurum demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karayazı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.