İçeriğe geç

Karatay Yol Tarifi

Konya Karatay yol tarifi; yazımızda öncelikle Karatay şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karatay’a nasıl gidilir? Karatay yol tarifi? Karatay yol haritası? Karatay İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karatay İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Karatay, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Karatay İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.832 km2’dir. Karatay ilçesinin rakımı ise 1.023 m olarak hesaplanmıştır. Karatay ilçesinin Kuzeyinde Selçuklu Altınetkin, doğusunda Aksaray, batısında Meram, Güneyinde ise Çumra ve Karapınar ilçeleri bulunmaktadır. Karatay ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karatay İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karatay ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 338.976 nüfusa sahiptir.

Karatay İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Karatay Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Karatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Karatay Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Karatay’a Nasıl Gidilir? Karatay Yol Tarifi

Karatay’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Karatay’a gelebilirsiniz. Karatay karayolu ile Konya şehir merkezine 50.7 km, İstanbul’a yaklaşık 725 km, Ankara’ya yaklaşık 289 km, İzmir’den ise yaklaşık 607 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Konya Şehir Merkezinde yer alan Konya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Konya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karatay ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Konya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Konya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karatay ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.