İçeriğe geç

Karataş Yol Tarifi

Adana Karataş yol tarifi; yazımızda öncelikle Karataş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karataş’a nasıl gidilir? Karataş yol tarifi? Karataş yol haritası? Karataş İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karataş İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana’nın ilçesi olan Karataş, Adana’nın yerleşim yerlerinden biridir. Karataş İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 907 km2’dir. Karataş ilçesinin rakımı ise 10 m olarak hesaplanmıştır. Karataş ilinin Kuzeyinde Yüreğir, doğusunda Yumurtalık, batısında Mersin, Güneyinde ise Mersin ilçeleri bulunmaktadır. Karataş ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karataş İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karataş ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 24,559 nüfusa sahiptir.

Karataş İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Karataş Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Karataş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Karataş Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karataş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Karataş’a Nasıl Gidilir? Karataş Yol Tarifi

Karataş’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Karataş’a gelebilirsiniz. Karataş karayolu ile Adana şehir merkezine 122 km, İstanbul’a yaklaşık 980 km, Ankara’ya yaklaşık 544 km, İzmir’den ise yaklaşık 951 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Adana Şehir Merkezinde yer alan Adana Havalimanı’na gidebilirsiniz. Adana Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karataş ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Adana’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Adana demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karataş ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.