İçeriğe geç

Karasu Yol Tarifi

Sakarya Karasu yol tarifi; yazımızda öncelikle Karasu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karasu’ya nasıl gidilir? Karasu yol tarifi? Karasu yol haritası? Karasu İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karasu İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya’nın ilçesi olan Karasu, Sakarya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Karasu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 411km2’dir. Karasu ilçesinin rakımı ise 5 m olarak hesaplanmıştır. Karasu ilçesinin doğusunda Kocaali, batısında Kaynarca, Güneyinde ise Ferizli ve Hendek ilçeleri bulunmaktadır. Karasu ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karasu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karasu ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 64.790 nüfusa sahiptir.

Karasu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Karasu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Karasu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Karasu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karasu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Karasu’ya Nasıl Gidilir? Karasu Yol Tarifi

Karasu’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Karasu’ya gelebilirsiniz. Karasu karayolu ile Sakarya şehir merkezine 55.3 km, İstanbul’a yaklaşık 209 km, Ankara’ya yaklaşık 316 km, İzmir’den ise yaklaşık 562 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Sakarya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Sakarya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karasu ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.