İçeriğe geç

Karasu Posta Kodu

Karasu Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Karasu Posta Kodu Sorgulama

Karasu’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Karasu ilçesi Hakkında

Karasu ilçesi alan olarak Türkiye’nin altmış dört yedinci en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Sakarya’nın ilçesi olan Karasu, Sakarya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Karasu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 411km2’dir. Rakımı ise 5 m olarak hesaplanmıştır. Karasu ilçesinin doğusunda Kocaali, batısında Kaynarca, Güneyinde ise Ferizli ve Hendek ilçeleri bulunmaktadır. Karasu ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karasu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karasu ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 66.852 nüfusa sahiptir.

Karasu Posta Kodu
Karasu Posta Kodu