İçeriğe geç

Karapürçek Yol Tarifi

Sakarya Karapürçek yol tarifi; yazımızda öncelikle Karapürçek şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karapürçek’e vnasıl gidilir? Karapürçek yol tarifi? Karapürçek yol haritası? Karapürçek İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karapürçek İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya’nın ilçesi olan Karapürçek, Sakarya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Karapürçek İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 142 km2’dir. Karapürçek ilçesinin rakımı ise 138 m olarak hesaplanmıştır. Karapürçek ilçesinin Kuzeyinde Erenler ve Akyazı, doğusunda Akyazı, batısında Geyve, Güneyinde ise Taraklı ilçeleri bulunmaktadır. Karapürçek ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karapürçek İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karapürçek ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 12.982 nüfusa sahiptir.

Karapürçek İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Karapürçek Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Karapürçek’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Karapürçek Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karapürçek’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Karapürçek’e Nasıl Gidilir? Karapürçek Yol Tarifi

Karapürçek’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Karapürçek’e gelebilirsiniz. Karapürçek karayolu ile Sakarya şehir merkezine 28.4 km, İstanbul’a yaklaşık 181 km, Ankara’ya yaklaşık 305 km, İzmir’den ise yaklaşık 533 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Sakarya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Sakarya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karapürçek ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.