İçeriğe geç

Karapınar Yol Tarifi

Konya Karapınar yol tarifi; yazımızda öncelikle Karapınar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karapınar’a nasıl gidilir? Karapınar yol tarifi? Karapınar yol haritası? Karapınar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karapınar İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Karapınar, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Karapınar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.623 km2’dir. Karapınar ilçesinin rakımı ise 997 m olarak hesaplanmıştır. Karapınar ilçesinin Kuzeyinde Aksaray, doğusunda Emirgazi ve Ereğli, batısında Karatay ve Çumra, Güneyinde ise Karaman ilçeleri bulunmaktadır. Karapınar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karapınar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karapınar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 49.978 nüfusa sahiptir.

Karapınar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Karapınar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Karapınar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Karapınar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karapınar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Karapınar’a Nasıl Gidilir? Karapınar Yol Tarifi

Karapınar’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Karapınar’a gelebilirsiniz. Karapınar karayolu ile Konya şehir merkezine 97.5 km, İstanbul’a yaklaşık 739 km, Ankara’ya yaklaşık 340 km, İzmir’den ise yaklaşık 653 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Konya Şehir Merkezinde yer alan Konya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Konya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karapınar ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Konya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Konya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karapınar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.