İçeriğe geç

Karamürsel Yol Tarifi

Kocaeli Karamürsel yol tarifi; yazımızda öncelikle Karamürsel şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karamürsel’e nasıl gidilir? Karamürsel yol tarifi? Karamürsel yol haritası? Karamürsel İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karamürsel İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli’nin ilçesi olan Karamürsel, Kocaeli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Karamürsel İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 262 km2’dir. Karamürsel ilçesinin rakımı ise 15 m olarak hesaplanmıştır. Karamürsel ilçesinin doğusunda Gölcük, batısında Yalova, Güneyinde ise Bursa ilçeleri bulunmaktadır. Karamürsel ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karamürsel İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karamürsel ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 57.557 nüfusa sahiptir.

Karamürsel İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Karamürsel Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Karamürsel’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Karamürsel Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karamürsel’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Karamürsel’e Nasıl Gidilir? Karamürsel Yol Tarifi

Karamürsel’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Karamürsel’e gelebilirsiniz. Karamürsel karayolu ile Kocaeli şehir merkezine 53.7 km, İstanbul’a yaklaşık 90.2 km, Ankara’ya yaklaşık 377 km, İzmir’den ise yaklaşık 418 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kocaeli Şehir Merkezinde yer alan Kocaeli Cengiz Topel  Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kocaeli Cengiz Topel  Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karamürsel ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kocaeli’ne demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kocaeli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karamürsel ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.