İçeriğe geç

Karamanlı Yol Tarifi

Burdur Karamanlı yol tarifi; yazımızda öncelikle Karamanlı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karamanlı’ya nasıl gidilir? Karamanlı yol tarifi? Karamanlı yol haritası? Karamanlı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karamanlı İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur’un ilçesi olan Karamanlı, Burdur’un yerleşim yerlerinden biridir. Karamanlı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 372 km2’dir. Karamanlı ilçesinin rakımı ise 1.159 m olarak hesaplanmıştır. Karamanlı ilinin Kuzeyinde Yeşilova, doğusunda ise Kemer, batısında Denizli, Güneyinde ise Tefenni ilçeleri bulunmaktadır. Karamanlı ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karamanlı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karamanlı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 8.016 nüfusa sahiptir.

Karamanlı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Karamanlı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Karamanlı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Karamanlı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karamanlı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Karamanlı’ya Nasıl Gidilir? Karamanlı Yol Tarifi

Karamanlı’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Karamanlı’ya gelebilirsiniz. Karamanlı karayolu ile Burdur şehir merkezine 56,4 km, İstanbul’a yaklaşık 632 km, Ankara’ya yaklaşık 486 km, İzmir’den ise yaklaşık 344 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Burdur’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Burdur demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karamanlı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.