İçeriğe geç

Karamanlı Posta Kodu

Karamanlı Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Karamanlı Posta Kodu Sorgulama

Karamanlı’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Karamanlı ilçesi Hakkında

Karamanlı ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz sekseninci en büyük ilçesidir. Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur’un ilçesi olan Karamanlı, Burdur’un yerleşim yerlerinden biridir. Karamanlı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 372 km2’dir. Rakımı ise 1.159 m olarak hesaplanmıştır. Karamanlı ilinin Kuzeyinde Yeşilova, doğusunda ise Kemer, batısında Denizli, Güneyinde ise Tefenni ilçeleri bulunmaktadır. Karamanlı ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karamanlı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karamanlı ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 7.982 nüfusa sahiptir.

Karamanlı Posta Kodu
Karamanlı Posta Kodu