İçeriğe geç

Karaman Yozgat Arası Kaç KM

Karaman Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Karaman ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karaman Yozgat arası kaç km? Karaman Yozgat arası kaç saat? Karaman Yozgat yol tarifi? Karaman Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karaman ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Karaman Yozgat Arası Kaç KM

Karaman Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 404 km’dir. Karaman Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 325 km’dir.

Karaman Yozgat Arası Kaç KM

Karaman Yozgat Arası Kaç Saat

Karaman Yozgat arası kaç saat; Karaman Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 404 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Karaman Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Karaman Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 325 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Karaman Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Karaman Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 404 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 33 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Karaman Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Karaman Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.