İçeriğe geç

Karaman Yol Tarifi

Karaman yol tarifi; yazımızda öncelikle Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karaman’a nasıl gidilir? Karaman yol tarifi? Karaman yol haritası? Karaman İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karaman İli Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altmış yedinci şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır. Karaman ilinin Kuzeyinde Konya, batısında Antalya, Güneyinde ise Mersin illeri bulunmaktadır. Karaman ili Akdeniz iklimine sahiptir. Karaman ülkemizde turizmin önemli noktalarından biridir. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karaman ili 2019 yılı TÜİK verilerine göre 253.279 nüfusa sahiptir. Türkiye’nin 58. büyük ili olan Karaman, koyunlarıyla meşhurdur.

Karaman ili hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız

Karaman’a Nasıl Gidilir? 

Karaman’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Karaman’a gelebilirsiniz. Karaman karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 771 km, Ankara’ya yaklaşık 364 km, İzmir’den ise yaklaşık 656 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Karaman’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Karaman Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Karaman Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Karaman İlçeleri Yol Tarifi?

Yukarıda yer alan bilgiler ile Karaman iline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Karaman ilimize bağlı ilçelerin yol tarifine ulaşmak için aşağıdaki listede yer alan ve gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak yol güzergahı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Karaman İlçeleri

  • Ayrancı
  • Başyayla
  • Ermenek
  • Kazımkarabekir
  • Sarıveliler