Karaman Yalova Arası Kaç KM

Karaman Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Karaman ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karaman Yalova arası kaç km? Karaman Yalova arası kaç saat? Karaman Yalova yol tarifi? Karaman Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karaman ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Karaman Yalova Arası Kaç KM

Karaman Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 662 km’dir. Karaman Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 516 km’dir.

Karaman Yalova Arası Kaç KM

Karaman Yalova Arası Kaç Saat

Karaman Yalova arası kaç saat; Karaman Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 662 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Karaman Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Karaman Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 516 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 11 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 11 dakika

Karaman Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Karaman Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 662 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Karaman Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Karaman Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.