İçeriğe geç

Van Karaman Arası Kaç KM

Van Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Van ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Van Karaman arası kaç km? Van Karaman arası kaç saat? Van Karaman yol tarifi? Van Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km² ’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Van Karaman Arası Kaç KM

Van Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1163 km’dir. Van Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 904 km’dir.

Van Karaman Arası Kaç KM

Van Karaman Arası Kaç Saat

Van Karaman arası kaç saat; Van Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1163 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Van Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Van Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 904 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Van Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Van Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1163 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 64 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 94 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Van Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.