Karaman Tunceli Arası Kaç KM

Karaman Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Karaman ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karaman Tunceli arası kaç km? Karaman Tunceli arası kaç saat? Karaman Tunceli yol tarifi? Karaman Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karaman ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Karaman Tunceli Arası Kaç KM

Karaman Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 901 km’dir. Karaman Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 594 km’dir.

Karaman Tunceli Arası Kaç KM

Karaman Tunceli Arası Kaç Saat

Karaman Tunceli arası kaç saat; Karaman Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 901 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Karaman Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Karaman Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 594 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Karaman Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Karaman Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 901 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 50 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 73 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Karaman Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Karaman Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.