İçeriğe geç

Trabzon Karaman Arası Kaç KM

Trabzon Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Karaman arası kaç km? Trabzon Karaman arası kaç saat? Trabzon Karaman yol tarifi? Trabzon Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km² ’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Karaman Arası Kaç KM

Trabzon Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 887 km’dir. Trabzon Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 704 km’dir.

Trabzon Karaman Arası Kaç KM

Trabzon Karaman Arası Kaç Saat

Trabzon Karaman arası kaç saat; Trabzon Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 887 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Trabzon Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Trabzon Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 704 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 26 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 26 dakika

Trabzon Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 887 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 71 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.