İçeriğe geç

Karaman Tokat Arası Kaç KM

Karaman Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Karaman ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karaman Tokat arası kaç km? Karaman Tokat arası kaç saat? Karaman Tokat yol tarifi? Karaman Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karaman ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Karaman Tokat Arası Kaç KM

Karaman Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 573 km’dir. Karaman Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 454 km’dir.

Karaman Tokat Arası Kaç KM

Karaman Tokat Arası Kaç Saat

Karaman Tokat arası kaç saat; Karaman Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 573 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Karaman Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Karaman Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 454 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Karaman Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Karaman Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 573 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 46 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Karaman Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Karaman Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.