İçeriğe geç

Tekirdağ Karaman Arası Kaç KM

Tekirdağ Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Tekirdağ ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tekirdağ Karaman arası kaç km? Tekirdağ Karaman arası kaç saat? Tekirdağ Karaman yol tarifi? Tekirdağ Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tekirdağ ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Tekirdağ ili;

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Tekirdağ ili yüzölçümü yaklaşık 6,339 km2’dir. Tekirdağ ilinin coğrafi konumu ise 0° 32′ 36.3″N 41° 36′ 39.6″N Kuzey, 26° 41′12.5″E 28° 07′ 20.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km² ’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Tekirdağ Karaman Arası Kaç KM

Tekirdağ Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 965 km’dir. Tekirdağ Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 650 km’dir.

Tekirdağ Karaman Arası Kaç KM

Tekirdağ Karaman Arası Kaç Saat

Tekirdağ Karaman arası kaç saat; Tekirdağ Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 965 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Tekirdağ Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Tekirdağ Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 650 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 21 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 21 dakika

Tekirdağ Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Tekirdağ Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 965 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 54 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 78 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Tekirdağ Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Tekirdağ Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Tekirdağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tekirdağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.