İçeriğe geç

Karaman Sivas Arası Kaç KM

Karaman Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Karaman ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karaman Sivas arası kaç km? Karaman Sivas arası kaç saat? Karaman Sivas yol tarifi? Karaman Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karaman ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Karaman Sivas Arası Kaç KM

Karaman Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 509 km’dir. Karaman Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 438 km’dir.

Karaman Sivas Arası Kaç KM

Karaman Sivas Arası Kaç Saat

Karaman Sivas arası kaç saat; Karaman Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 509 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Karaman Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Karaman Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 438 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Karaman Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Karaman Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 509 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 41 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Karaman Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Karaman Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.