İçeriğe geç

Karaman Şırnak Arası Kaç KM

Karaman Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Karaman ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karaman Şırnak arası kaç km? Karaman Şırnak arası kaç saat? Karaman Şırnak yol tarifi? Karaman Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karaman ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Karaman Şırnak Arası Kaç KM

Karaman Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1008 km’dir. Karaman Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 818 km’dir.

Karaman Şırnak Arası Kaç KM

Karaman Şırnak Arası Kaç Saat

Karaman Şırnak arası kaç saat; Karaman Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1008 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Karaman Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Karaman Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 818 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Karaman Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Karaman Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1008 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 56 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 81 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Karaman Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Karaman Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.