İçeriğe geç

Karaman Sinop Arası Kaç KM

Karaman Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Karaman ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karaman Sinop arası kaç km? Karaman Sinop arası kaç saat? Karaman Sinop yol tarifi? Karaman Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karaman ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Karaman Sinop Arası Kaç KM

Karaman Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 748 km’dir. Karaman Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 565 km’dir.

Karaman Sinop Arası Kaç KM

Karaman Sinop Arası Kaç Saat

Karaman Sinop arası kaç saat; Karaman Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 748 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Karaman Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Karaman Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 565 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Karaman Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Karaman Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 748 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 60 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Karaman Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Karaman Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.