İçeriğe geç

Karaman Silifke Arası Kaç KM

Karaman Silifke arası kaç km; yazımızda öncelikle Karaman ve Silifke şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karaman Silifke arası kaç km? Karaman Silifke arası kaç saat? Karaman Silifke yol tarifi? Karaman Silifke arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karaman ile Silifke İli Hakkında Genel Bilgiler

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ilinin yüzölçümü yaklaşık 8,924km2’dir.Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37° 10′ 51.6252” Kuzey ve 33° 13′ 20.0784” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Silifke ilçesi;

Akdenizbölgesinde yer alan Silifkeilçesinin yüzölçümü yaklaşık2,692km2dir.Silifke ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 22′ 34.7916” Kuzey ve 33° 55′ 31.1232” DoğuGPSkoordinatlarıdır.

Karaman Silifke Arası Kaç KM

Karaman Silifke arası mesafe karayolu ile yaklaşık 147 km’dir.

Karaman Silifke Arası Kaç KM

Karaman Silifke Arası Kaç Saat

Karaman Silifke arası kaç saat; Karaman Silifke arası mesafe karayolu ile yaklaşık 147 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saatsürmektedir. Karaman Silifke arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saatsürmektedir.

Özel araç ile;

2saat

Otobüs ile;

3 saat

Karaman Silifke Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Karaman Silifke arası mesafe karayolu ile yaklaşık 147 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 9 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 12 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Karaman Silifke Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Karaman Silifke arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Silifke’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Silifke’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.