Karaman Siirt Arası Kaç KM

Karaman Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Karaman ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karaman Siirt arası kaç km? Karaman Siirt arası kaç saat? Karaman Siirt yol tarifi? Karaman Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karaman ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Karaman Siirt Arası Kaç KM

Karaman Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 986 km’dir. Karaman Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 774 km’dir.

Karaman Siirt Arası Kaç KM

Karaman Siirt Arası Kaç Saat

Karaman Siirt arası kaç saat; Karaman Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 986 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Karaman Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Karaman Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 774 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 31 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 31 dakika

Karaman Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Karaman Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 986 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 55 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 79 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Karaman Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Karaman Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.