İçeriğe geç

Şanlıurfa Karaman Arası Kaç KM

Şanlıurfa Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Karaman arası kaç km? Şanlıurfa Karaman arası kaç saat? Şanlıurfa Karaman yol tarifi? Şanlıurfa Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS   koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km² ’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Karaman Arası Kaç KM

Şanlıurfa Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 640 km’dir. Şanlıurfa Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 495 km’dir.

Şanlıurfa Karaman Arası Kaç KM

Şanlıurfa Karaman Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Karaman arası kaç saat; Şanlıurfa Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 640 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Şanlıurfa Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 495 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Şanlıurfa Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 640 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.