İçeriğe geç

Samsun Karaman Arası Kaç KM

Samsun Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Karaman arası kaç km? Samsun Karaman arası kaç saat? Samsun Karaman yol tarifi? Samsun Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km² ’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Samsun Karaman Arası Kaç KM

Samsun Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 700 km’dir. Samsun Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 530 km’dir.

Samsun Karaman Arası Kaç KM

Samsun Karaman Arası Kaç Saat

Samsun Karaman arası kaç saat; Samsun Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 700 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Samsun Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 530 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Samsun Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 700 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 57 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.