İçeriğe geç

Sakarya Karaman Arası Kaç KM

Sakarya Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Karaman arası kaç km? Sakarya Karaman arası kaç saat? Sakarya Karaman yol tarifi? Sakarya Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km² ’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Karaman Arası Kaç KM

Sakarya Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 682 km’dir. Sakarya Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 469 km’dir.

Sakarya Karaman Arası Kaç KM

Sakarya Karaman Arası Kaç Saat

Sakarya Karaman arası kaç saat; Sakarya Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 682 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Sakarya Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 469 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Sakarya Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 682 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 55 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.