İçeriğe geç

Karaman Rize Arası Kaç KM

Karaman Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Karaman ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karaman Rize arası kaç km? Karaman Rize arası kaç saat? Karaman Rize yol tarifi? Karaman Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karaman ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Karaman Rize Arası Kaç KM

Karaman Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 978 km’dir. Karaman Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 762 km’dir.

Karaman Rize Arası Kaç KM

Karaman Rize Arası Kaç Saat

Karaman Rize arası kaç saat; Karaman Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 978 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Karaman Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Karaman Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 762 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Karaman Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Karaman Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 978 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 54 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 79 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Karaman Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Karaman Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.