İçeriğe geç

Ordu Karaman Arası Kaç KM

Ordu Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Ordu ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ordu Karaman arası kaç km? Ordu Karaman arası kaç saat? Ordu Karaman yol tarifi? Ordu Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ordu ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km² ’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Ordu Karaman Arası Kaç KM

Ordu Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 701 km’dir. Ordu Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 541 km’dir.

Ordu Karaman Arası Kaç KM

Ordu Karaman Arası Kaç Saat

Ordu Karaman arası kaç saat; Ordu Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 701 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Ordu Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 541 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Ordu Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ordu Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 701 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 57 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ordu Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ordu Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.