Karaman Niğde Arası Kaç KM

Karaman Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Karaman ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karaman Niğde arası kaç km? Karaman Niğde arası kaç saat? Karaman Niğde yol tarifi? Karaman Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karaman ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Karaman Niğde Arası Kaç KM

Karaman Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 176 km’dir. Karaman Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 156 km’dir.

Karaman Niğde Arası Kaç KM

Karaman Niğde Arası Kaç Saat

Karaman Niğde arası kaç saat; Karaman Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 176 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Karaman Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Karaman Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 156 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

45 dakika

Karaman Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Karaman Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 176 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 10 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 15 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Karaman Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Karaman Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.