İçeriğe geç

Karaman Nevşehir Arası Kaç KM

Karaman Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Karaman ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karaman Nevşehir arası kaç km? Karaman Nevşehir arası kaç saat? Karaman Nevşehir yol tarifi? Karaman Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karaman ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Karaman Nevşehir Arası Kaç KM

Karaman Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 268 km’dir. Karaman Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 208 km’dir.

Karaman Nevşehir Arası Kaç KM

Karaman Nevşehir Arası Kaç Saat

Karaman Nevşehir arası kaç saat; Karaman Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 268 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3saat sürmektedir. Karaman Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Karaman Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 208 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

50 dakika

Karaman Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Karaman Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 268 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 15 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 22 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Karaman Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Karaman Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.